Często

zadawane pytania

Jaka jest liczebność grupy?

W roku 2020, planujemy aby grupa liczyła 16-18 dzieci. W żłobku przeważnie jest 1 dorosły na 5-8 dzieci. Ilość dorosłych zależy od samodzielności dzieci w grupie. Chcemy by na grupę 16-18 dzieci przypadało 3 nauczycieli aby jak najlepiej odpowiedzieć na indywidualne i grupowe potrzeby Państwa dzieci.

w jakich godzinach żłobek jest otwarty?

Nasz żłobek jest otwarty od 7:30 do 17:00. Oferujemy do wyboru 3 pakiety. Pakiet całodzienny od 7:30 do 17, poranny od 7:30 do 12:30 oraz popołudniowy od 12:30 do 17:00. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Jakie posiłki zapewnia żłobek?

Przez cały czas pobytu dziecka w żłobku ma ono dostęp do zdrowych przekąsek i wody. Mamy wyznaczony czas na wspólne posiłki. Wszyscy zbieramy się wtedy razem przy małych stolikach. Zapewniamy dzieciom śniadanie, zupę, II danie. Podwieczorki oferujemy popołudniu, kiedy dziecko jest głodne. Zachęcamy dzieci do samodzielnego jedzenia i picia.

Jak przebiega proces odpieluchowania?

Dzieci gotowe na siadanie na maleńkiej toalecie są zachęcane do jej używania. Dzieci przed ta nauką używają pieluszek. Ważna jest obserwacja dziecka - czy i jak komunikuje swoje potrzeby oraz wsparcie w nauce samodzielnego ubierania /rozbierania się. Korzystanie z toalety jest naturalnym procesem, które przechodzi dziecko i mądre wspieranie tego procesu sprawi, że proces ten przebiegnie łagodnie dla wszystkich. Naszym rodzicom oferujemy szczegółowe informacje na temat odpieluchowania i procesów wspierających dziecko.

Jak przebiega Adaptacja?

Każde dziecko jest inne zatem indywidualnie podchodzimy do adaptacyjnych potrzeb każdej rodziny. Pójście do żłobka jest ważnym wydarzeniem, które kształtuje zaufanie dziecka i jego otwartość na nowe sytuacje i ludzi. Zachęcamy rodziców do bycia dyspozycyjnym w czasie adaptacji. Dla części dzieci adaptacja wymaga tygodnia, dla części czas ten ulegnie skróceniu lub wydłużeniu. Każda zmiana wymaga czasu i uważności. Dla rodziców przygotowaliśmy podręcznik dający dużo wsparcia i inspiracji na czas adaptacji.

W jakim wieku są dzieci w grupie?

Od września 2020 roku planujemy otworzyć 2 grupy dla dzieci w wieku 12-36 miesięcy, grupy są mieszane wiekowo. Dzięki temu dzieci uczą się od siebie nawzajem i doświadczają bycia w różnych rolach społecznych. Jesteśmy też otwarci na dzieci młodsze tj. 6-12 miesięcy jeśli zbierze się wystarczająca ilość chętnych rodzin.

Jak często dzieci wychodzą na dwór?

Dzieci wychodzą na dwór dwa razy dziennie. Raz przed południem i drugi raz (jeśli pogoda dopisuje) popołudniu. Bardzo prosimy rodziców by zaopatrzyć dzieci w odpowiednie ubrania (niezależnie od pogody jaka jest rano, w południe może padać). Na dworze dzieci mają możliwość pracy montessoriańsiej w ogrodzie. Pamiętajmy, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania. Zatem bądźmy gotowi!

Czy można przynosić zabawki?

W placówce Montessori są wszystkie niezbędne materiały i pomoce by zapewnić dziecku odpowiedni rozwój intelektualno-poznawczy. Przynoszenie zabawek do żłobka sprawia, że dziecko ma zajęte zarówno ręce i swoją uwagę daną zabawką. Wszystko w otoczeniu montessoriańskim jest na wyciągnięcie dłoni dziecka. Ważne jest zatem by dziecko miało wolne ręce by sięgnąć po to, co przyciąga jego uwagę.

Czy są zajęcia dodatkowe?

W trakcie całego pobytu w żłobku dzieci mają czas na pracę własną z materiałami Montessori, jest to sedno edukacji Montessori. W tym czasie dzieci mają czas na rozmaite aktywności takie jak: taniec, śpiew, malowanie, czytanie książek, sadzenie i podlewanie roślin, mycie okien, tworzenie prac plastycznych i wiele innych. Dzieci pracują także z materiałem sensorycznym i matematycznym. Jeden z nauczycieli w grupie komunikuje się z dziećmi w języku angielskim. Zapewniając dzieciom tak bogate i różnorodne otoecznie nie ma potrzeby na zajęcia dodatkowe w trakcie pobytu dziecka w naszym żłobku.

zapisz się na

Newsletter aby otrzymać nasze aktualności i ofertę zajęć dodatkowych.